
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.89 mm |
| Width | 3.9 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.7 mm |
| Thickness | 1.48 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 150 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Bandwidth | 120 MHz |
| Operating Supply Voltage | 18 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 9 V |
| Number of Channels | 2 |
| Slew Rate | 3 kV/µs |
| Operating Supply Current | 13 mA |
| -3db Bandwidth | 220 MHz |
| Input Bias Current | 2.7 µA |
| Dual Supply Voltage | 9 V |
| Nominal Supply Current | 13 mA |
| Output Current per Channel | 260 mA |
| Gain Bandwidth Product | 100 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2 mV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 4.5 V |
| Voltage Gain | 78 dB |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 75 dB |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Amplifier Type | High Speed Amplifier |
| Input Voltage Noise Density | 14 nV/sqrt Hz |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 93 dB |
Stock: 293
Distributors
pcbx
Unit Price$5.88876
Ext.Price$5.88876
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.88876 | $5.88876 |
| 10 | $4.58755 | $45.87550 |
| 25 | $4.41229 | $110.30725 |
| 50 | $4.19387 | $209.69350 |
| 100 | $3.98627 | $398.62700 |
| 300 | $3.78894 | $1136.68200 |
| 500 | $3.60138 | $1800.69000 |
| 1000 | $3.42314 | $3423.14000 |
